Previous Award Winners

Previous Recipients – 2014 Previous Recipients – 2013 Previous Recipients – 2012
December

November

October

September

August

July

June


May
Denise Wilson
Human Resources

April
To Be Announced

March
Cara Muchmore
InnovatEd


February
Janet Emary
LCCC Foundation

January
Richard Saplak
Midpoint Campus Center

 

December
Joan Perch
Stocker Arts CenterNovember
Chris Rodgers
Campus Security

October
Anthony Rigo
Early College High School

September
Michelle Michener
Allied Health and Nursing

August
Sandy Crobar
Distance Learning

July
Indira Marrero
Academic Support Center

June
Matthew Mercado
Enrollment, Financial & Career Svcs.

May
Joseph Querin
Marketing & Outreach Initiatives

April
Kathryn Orantek
HPER

March
Steve Sefchik
Marketing & Outreach Initiatives

February
Meletha Glover
Disability Services

January
Dussina Warfield
Social Sciences and Human Services

December
Heather Smith
Arts & Humanities DivisionNovember
Maneera Hitchens
Financial Services Center

October
Patrick Frankiewicz
Physical Plant Services

September
Mike Harmych
Business Division

August
Kayleen Adams
Fab Lab/Engineering Technologies

July
Jody Haserodt
Disability Services

June
Shawna Giovannazzo
Accounts Payable/Controller’s Office

May
Sun Jamerson
Financial Services Center

April
Kathleen Majoras
HPER

March
Kathryn McNary
Academic Support Center

February
Jamesha Amerson
Allied Health and Nursing

January
Nick Shumyla
Information Services and Services

 

 

 

Previous Recipients – 2011 Previous Recipients – 2010 Previous Recipients – 2009
December
Terry Wood
Division of Enrollment and Financial ServicesNovember
Phyllis Hernon
Dining Services

October
Lisa Thomas
Commodore Books and More

September
Cory Williams
Office of the Provost, VP for Academic and Learner Services

August
Dan Forthofer
Wellington Center

July
Jose Lopez
Conference Center Event Facilitator

June
Gina Maxwell
Health, Physical Education & Recreation Division/Student Life

May
Karen Jacops
Enrollment and Financial Services Center

April
Terry Mazur
Library/Learning Resources

March
Carolina Urdaneta
Academic Foundations Division

February
Rhonda Ransom
Enrollment and Financial Services Center

January
Mercedes Perez
Enrollment and Financial Services Testing and Assessment Center

December
Andrea Horning
Department of Marketing and Outreach InitiativesNovember
Cheryl Miltner
Department of International Initiatives

October
Ryan Martin
Physical Plant Operations

September
Patty Vulkmer
Social Sciences and Human Services

August
Eddie Henson
Marketing & Outreach Initiatives

July
Karen Tijanich
Financial Services Center

June
Jenifer Johnson
Early College High School

May
Tammy Macek
Distance Learning

April
Michelle Michener
Allied Health & Nursing

March
Jackie Heider
Allied Health & Nursing

February
Michelle McGhee
SkillsMAX

January
Rita Johnson
Administrative Services

December
Lu Phillips
Institutional Effectiveness and PlanningNovember
Rita Orozco
Bursars Office

October
Lori Martin
Marketing

September
Rosemary Schestag
Academic and Learner Services

August
Sherry Amick
Enrollment Services

July
Carrie Hering
Business Division

June
Michele Timko
Marketing

May
Constance Hitchens
Food Services

April
Molly Ryan
IS&S

March
Rita Pullen
Business Division

February
Sandy Gasper
Physical Plant

January
Debbie Janscura
Spitzer